پیشرفته ترین دستگاه آنژیوگرافی خاورمیانه در بیمارستان قائم (عج) مشهد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پیرو انتشار مطلبی در خصوص ساخت و ساز در بیمارستان قائم (عج)مشهد، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد جوابیه ای صادر کرد.

به گزارش وب دا، در راستای توسعه خدمات رسانی به زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی رضوی، قرار است پیشرفته ترین دستگاه آنژیوگرافی خاورمیانه با هزینه ای حدود ۴۰۰ میلیارد ریال در بیمارستان قائم(عج)نصب و راه اندازی شود.

این دستگاه با تلاش و پیگیری های متعدد و علیرغم کارشکنی هایی که برخی از کشورها از جمله عربستان سعودی در روند انتقال آن به کشور داشتند، به مشهد مقدس اختصاص یافته است تا بتوان بیماران مبتلا به سکته مغزی را با سرعت و دقت بالا تشخیص و تحت درمان قرار داد.

 

بمنظور جانمایی و نصب این دستگاه نیاز به ایجاد فضا در مجاورت اتاق عمل است تا بتوان بلافاصله پس از خارج نمودن لخته های ناشی از سکته مغزی، در صورت نیاز، بیمار تحت عمل جراحی قرار گیرد و از سوی دیگر با توجه به ضرورت فعالیت 24 ساعته اتاق عمل عملیات عمرانی بایستی در سریعترین زمان ممکن و با حداکثر کیفیت انجام می شد . لذا با جدیت پیمانکار و نظارت مسئولین دانشگاه و بیمارستان و حمایت مالی خیر جناب اقای مهندس حمید طیبی ، این عملیات اجرا و به پایان رسیده است . 

باید به این نکته مهم توجه داشت که به دلیل شرایط ویژه اپیدمی کرونا و آماده باش ۱۰۰ درصدی بیمارستان امکان تعطیلی کامل بخش وجود نداشت لذا این عملیات با نظارت کامل واحد های مختلف مربوط اعم از واحد کنترل عفونت اداره فنی وکارشناسان بهداشت محیط توسط پیمانکار آموزش دیده وبا حداکثر سرعت و کیفیت انجام شده است .

 

زمان  انتخاب شده برای عملیات در خلوت ترین تایم بخش بوده است. ضمن اینکه  ورودی معبر اتاق عمل  به طور کامل ایزوله شده بود و تا حدامکان اتاق های عملی که در مجاورت عملیات عمرانی قرار داشتند نیز تخلیه و عملی برنامه ریزی نشده بوده است .

درپایان ضمن قدردانی از صبر و تحمل مراجعین گرامی ، امید است مردم شهید پرور شهر مشهد هر چه سریعتر حلاوت دریافت خدمات با کیفیت پزشکی را با راه اندازی این دستگاه بی نظیر بچشند

منوی موبایل