رونمایی از یادمان سردار حاج قاسم سلیمانی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم(عج)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در ایام سالگرد سردار دلها، تندیس یادمان دست سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم(عج) رونمایی شد.

به گزارش وب دا، در ایام سالگرد سردار دلها و در آستانه شب شهادت مظلومانه ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا(س) تندیس یادمان دست سردار دلها با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مسئول بسیج جامعه پزشکی خراسان رضوی، ریاست و مسئولان بیمارستان قائم(عج) و همرزمان شهید سلیمانی، در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم(عج) رونمایی شد.

در این مراسم دکتر محمدتقی رجبی‌مشهدی، پزشک جراح عمومی بیمارستان قائم(عج) و همرزم شهید سلیمانی، گفت: در دوران جنگ تحمیلی اساتید و دستیاران دانشگاه‌های علوم پزشکی خراسان بزرگ از جمله مشهد در بیمارستان‌های صحرایی مناطق جنگی حضور داشتند و خراسانی‌ها حداقل سالی یک بار به این مناطق اعزام می‌شدند.

وی با اشاره به اینکه به دلیل شرایط موقعیتی مشهد مقدس و تبحر پزشکان ، مراکز درمانی این شهر یکی از بهترین مراکز برای خدمات درمانی به مجروحان جنگی بود، افزود: افتخار جامعه پزشکی خراسان بزرگ خدمت‌رسانی به سردار دلها در آذر ماه سال ۱۳۶۰ بود و در اینجا ضمن ارج نهادن به مقام شامخ تمامی شهدا از جمله شهید سلیمانی، نام و یاد دکتر احمد فرزاد  متخصص جراحی عمومی  بیمارستان قائم(عج) را هم که دست مجروح شهید سلیمانی را مداوا کرد گرامی می‌داریم.

یادگار دوران ۸ سال دفاع مقدس و همرزم شهید سلیمانی تصریح کرد: جامعه پزشکی مفتخر به درمان قهرمانان وطن بوده که یکی از آنان شهید سلیمانی است و افتخار دیگر اینکه پزشکان خراسانی اقدامات درمانی سردار دلها را در سال ۱۳۶۰ انجام دادند، بسیاری از رزیدنت‌های آن دوران به عنوان اساتید کنونی در حال خدمت هستند و تعدادی از این اساتید به دیار باقی شتافتند که نام و یاد تمامی آنها را گرامی می‌داریم.

همچنین دکتر حسن خداپرست، مدیر بیمارستان قائم(عج)، بیان کرد: شور و شوق و قدرشناسی مردم از خادمان واقعی خود از جمله سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی ستودنی بوده و ملت قدرشناس بارها نشان دادند که یک خادم واقعی پس از پایان حیات هم فراموش نمی‌شود.

وی افزود: شهید سلیمانی در آذر ماه سال ۱۳۶۰ به علت  مجروح شدن در عملیات  طریقه القدس  به مدت ۱۱ روز در این مرکز بستری بود و در ایام دومین سالگرد این بزرگ مرد تندیس دست مجروح درمان شده   در  این بیمارستان را رونمایی کردیم.

مدیر بیمارستان قائم(عج) با بیان اینکه خدمات این مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی به مجروحان جنگی از افتخارات پرشمار ما بوده که یکی از آنها خدمت‌رسانی به سردار دلها بود، خاطرنشان کرد: کادر درمان بیمارستان قائم(عج) با اخلاص کامل و بدون هیچگونه چشم‌داشتی به رزمندگان مجروح جنگ تحمیلی خدمت کردند و در کنار وظیفه و رسالت خود، با تمام توان در مسیر درمان مجروحان تلاش کردند.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در شب قبل از عملیات طریقه القدس دچار مجروحیت جزئی می شوند که با همین شرایط در عملیات شرکت می کنند اما در روز عملیات نیز از ناحیه دست و شکم به شدت مجروح می شوند.

سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای درمان در ابتدا به بیمارستان اهواز منتقل می شوند که به دلیل شدت جراحت و نیاز به خدمات تخصصی و جراحی ، برای ادامه روند درمان به بیمارستان قائم (عج) مشهد انتقال می یابند.

سردار سلیمانی در بیمارستان قائم (عج) در ابتدا طی دو مرحله تحت عملیات جراحی شکم قرار می گیرند که با تلاش پزشکان متخصص گروه جراحی مشهدی این عمل با موفقیت انجام شد و پس از آن نیز به دلیل شدت جراحت  دست، با مشاوره گروه جراحی، مرحوم دکتر فرزاد که در آن زمان یکی از پزشکان حاذق و با تجربه مشهد بود به عنوان پزشک جراح سردار سلیمانی انتخاب شد و دست ایشان تحت عمل جراحی قرار گرفت اما به دلیل شدت جراحت دو  انگشت ایشان دچار جانبازی گردید.

منوی موبایل