توسعه و بازسازی بخش دیالیز بیمارستان قائم (عج)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر حسن خداپرست معاون توسعه مدیریت و منابع مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم (عج) در گفتگو با وب دا اظهار داشت : همانگونه که می دانیم خدمات‌رسانی به بیماران دیالیزی یک رسالت مهم و خطیر برای بیمارستان‌های جنرال است لذا در همین راستا تلاش شد برای ارایه خدمات مطلوب و با کیفیت و با هدف عدم تعلل در بهره مندی بیماران از دریافت خدمات، بخش دیالیز این مرکز با افزایش تعداد تخت و ارتقاء استانداردهای فضای فیزیکی و تجهیزاتی نوسازی و توسعه یابد.

دکتر خداپرست با اشاره به این که برای بازسازی بخش دیالیز این مرکز حدود شش ماه تلاش شبانه روزی و بی وقفه صرف شد افزود: این بخش با متراژ ۴۷۰ متر مربع مورد بهره‌برداری قرار گرفت. وی ادامه داد: پیش از این فقط 5 تخت در این بخش فعال بود که پس از توسعه و بهسازی بخش جدید دیالیز اکنون 11 تخت آماده ارائه خدمات مطلوب و مناسب به بیماران دیالیزی است .


معاون توسعه مدیریت و منابع مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم (عج ) گفت: در ساختار قبلی بخش دیالیز به علت فضای کم امکان چیدمان تخت‌ها در فواصل استاندارد وجود نداشت همچنین اتاق ایزوله بخش نیز شرایط مناسبی نداشت اما در ساختار جدید ضمن افزایش تخت به میزان دو برابر قبل، اتاق ایزوله مطلوبی نیز در نظر گرفته شده است.


دکتر خداپرست با اشاره به تعویض برخی تجهیزات فرسوده با مدرن گفت: یکی از ملحقات اصلی خدمات دیالیز در بخش دستگاه RO می‌باشد، که با حمایت و مساعدت مدیران محترم دانشگاه توانستیم یک دستگاه RO جدید و به روز خریداری نموده و در بخش دیالیز مستقر نماییم، امیدواریم پس از این مهم، شاهد تسهیل خدمت رسانی به بیماران باشیم.


دگتر خداپرست هزینه عملیات توسعه و بازسازی بخش دیالیز را بیش از 20 میلیارد ریال عنوان کرد و در انتها گفت از آنجا که در شرایط قبلی بخش دیالیز به دلیل محدودیت فضا و امکانات، شرایط لازم برای ارائه خدمات سرپایی به بیماران محقق نبوده، امیدواریم در ساختار جدید به حول و قوه الهی به زودی علاوه بر ارائه خدمات به بیماران بستری مرکز امکان خدمت‌رسانی به بیماران سرپایی نیز فراهم گردد.

 

منوی