نصب و راه اندازی دستگاه رادیولوژی دیجیتال در کلینیک ویژه بیمارستان قائم(عج)

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

در مورخه 3/7/1400 یک دستگاه رادیولوژی در کلینیک ویژه (درمانگاه) بیمارستان مورد بهره برداری قرار گرفت.

معاون توسعه مدیریت و منابع مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی قائم (عج ) در گفتگو با وب دا اظهار داشت :همانگونه که می دانیم یکی از تجهیزات پزشکی حیاتی-سرمایه ای مورد نیاز بیماران دستگاه رادیولوژی است که جهت انجام اقدامات تشخیصی مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه دستگاه فعلی تصویربرداری آنالوگ مستقر در درمانگاه فرسوده است و عملا علاوه بر اینکه پاسخگوی نیاز بیماران نبوده هزینه اثربخشی لازم برای تامین و نگهداشت را نیز ندارد، خریداری و جایگزینی یک دستگاه جدید رادیولوژی دیجیتال به عنوان یک ضرورت در دستور کار قرار گرفت.

دکتر خداپرست افزود : با پیگیری های انجام شده به همت ریاست و مدیران محترم دانشگاه و مساعدت هیات محترم امنای ارزی در معالجه بیماران، یک دستگاه رادیولوژی دیجیتال، برند داوینچی ساخت کشور ایتالیا از شرکت رئوف خریداری گردید که پس از چندین ماه تلاش شبانه روزی و بی وقفه جهت بازسازی و ایمن سازی فضا، سرب کوبی دیوارها و تامین زیرساخت تجهیزاتی و تاسیساتی مورد نیاز، دستگاه در کلینیک ویژه (درمانگاه) نصب و بهره برداری گردید.

معاون توسعه مدیریت و منابع مرکز قائم (عج) با اشاره به اینکه هدف از خرید دستگاه رادیولوژی دیجیتال، ارتقاء خدمات درمانگاه و تشخیص به هنگام مشکلات بیماران است خاطرنشان کرد: این دستگاه با توجه به بهره گیری از سیستم های دیجیتال، سرعت و کیفیت تصویربرداری فوق العاده ای دارد و پزشکان را قادر می سازد تا بیماریها را سریع تر و دقیق تر تشخیص دهند. علاوه بر آن امکان دسترسی پزشک رادیولوژیست به تصاویر از راه دور به محض انجام تصویربرداری و قابلیت نگهداری و آرشیو آن در پرونده دیجیتال بیمار برای مدت نامحدود و بررسی از طریق سامانه پکس نیز به عنوان قابلیت های Hi Tec وجود دارد که منجر به سرعت و دقت بالای فرآیند و البته ارتقاء سطح کیفی ایمنی بیمار می شود. البته بدیهی است که بعد از پایان تصویربرداری، پرینت تصاویر گرفته شده و تحویل بیمار نیز می گردد .

دکتر خداپرست با بیان اینکه دستگاه دیجیتال جدید بیمار، همراهان و کاربران را در معرض تشعشعات کمتری قرار می دهد و در عین حال کمک شایانی به پزشکان در تشخیص و ارزیابی بهتر در راستای ارتقا کیفیت خدمت رسانی به بیماران دارد افزود: این دستگاه هم اکنون در کلینیک ویژه آماده ارائه خدمات به بیماران و مراجعین عزیز در سطح سرپایی می باشد.

 

 

خبرنگار : ملاشاهی

منوی