لینک های مفید
منوي اصلي
اوقات شرعی

برخورد مناسب با مراجعین مهمترین وظیفه و رسالت درمانی ماست.

  • لطفا روی عکس کلیک نمایید

  • لطفا جهت رویت گزارش روی تصویر کلیک نمایید.

مرکز آموزشی ،پژوهشی ودرمانی قائم (ع) مجموعه اخبار نصب و راه اندازی دستگاه آندوسونوگرافی در بیمارستان قائم(عج)

     
  نصب و راه اندازی دستگاه آندوسونوگرافی در بیمارستان قائم(عج)  
     
  نخستین دستگاه آندوسونوگرافی در مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) از مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد نصب و راه اندازی شد.

به گزارش وب دا، رییس بخش آندوسکوپیک بیمارستان قائم(عج) مشهد اظهار داشت: به همت مسئولان دانشگاه دستگاه آندوسونوگرافی با هزینه ای بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان خریداری و جهت تشخیص سونوگرافی داخلی شکم و درمان دردهای بیماران دارای سرطان های پیشرفته در بخش آندوسکوپی بیمارستان قائم(عج) نصب شد.

دکتر فرزانه فر خاطر نشان کرد: آندوسونوگرافی تشخیص سنگهای دستگاه مجاری صفراوی که به روش های دیگری قابل تشخیص نیستند، سرطان های سر پانکراس و انتهای مجاری صفراوی مشترک، درمان عوارض پانکراتیت یا تورم لوزالمعده و درمان دردهای بیماران دارای سرطانی پیشرفته با بلوک شبکه سریاک به کار برده می شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  تاکید کرد: با پیگیری های صورت گرفته از سوی رییس، معاونت آموزشی دانشگاه، مدیر گروه داخلی بیمارستان قائم(عج) و مدیر گروه گوارش دانشگاه در طی مکاتبات انجام شده موفق به خرید این دستگاه برای گروه گوارش دانشگاه شد.

وی اضافه کرد:  در خصوص شستشوی دستگاه به صورت اتوماتیک در حال حاضر مشکلاتی وجود دارد؛ که به محض رفع این مشکل، پاسخگویی به بیماران در بیمارستان قائم(عج) صورت خواهد گرفت.

رئیس بخش آندوسکوپیک بیمارستان قائم(عج) تصریح کرد: تا قبل از خرید این دستگاه؛ بخش آندوسکوپی بیمارستان قائم(عج) مشهد مجبور به اعزام بیماران به تهران و یا بخش خصوصی با هزینه های بسیار بالا بود؛ به نحوی که برخی بیماران به دلیل نداشتن توان مالی از درمان بیماری خود صرف نظر می کردند.

دکتر فرزانه فر هزینه تمام شده  تشخیص و درمان بیماران به وسیله دستگاه آندوسونوگرافی را کمتر از ۵۰۰ هزار تومان عنوان کرد و ابراز داشت: بخش اندوسکوپی در بیمارستان قائم(عج) از زمان اجرای برنامه تحول نظام سلامت دارای حجم بسیار بیماران شده  و متاسفانه با این وجود همان دستگاه های قدیمی در این بخش مورد استفاده قرار می گرفت.

وی ادامه داد: مشکل عمده ما اکنون کمبود تجهیزات در بخش آندوسکوپی بیمارستان قائم(عج) و امام رضا(ع) است و  نیازمند دستگاه آندوسکوپی، کولونوسکوپی و تعدادی تجهیزات جانبی مانند انواع استندها، پنس های نمونه گیری و سوزن های تزریق هستیم.

رئیس بخش آندوسکوپیک بیمارستان قائم(عج) گفت: قیمت دستگاه در حدود یک میلیارد تومان است؛ که از محل صرفه جویی ارزی حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان برای دانشگاه تمام شده است.

دکتر فرزانه فر ابراز داشت: مراجعین بخش آندوسکوپی بیمارستان قائم(عج) به دو دسته اورژانسی  (که اکثرا مربوط به خونریزی های دستگاه گوارش فوقانی و تحتانی می باشند) و سرپایی جهت تشخیص مشکلات و علل بیماری اختصاص می یابند.

وی ادامه داد: در این بخش، آندوسکوپی فوقانی از طریق دهان؛ جهت تشخیص علت درد و برخی پروسیجرها از قسمت مقعد جهت بررسی روده بزرگ انجام می شود؛ تا علت خونریزی و علائم انسدادی روده بزرگ که معمولا دلیل آن سرطان های دستگاه گوارش است مشخص شود.

رئیس بخش آندوسکوپیک بیمارستان قائم(عج) گفت: در کشور ما سرطان های معده در حال افزایش است و ضرورت دارد که بخش های آندوسکوپی و کولونوسکوپی را جهت تشخیص بیماری مراجعه کنندگان تجهیز کنیم.

دکتر فرزانه فر بیان داشت: بالغ بر هزار آندوسکوپی و کولونوسکوپی در ماه در دو شیفت صبح و بعدازظهر در بیمارستان قائم(عج) انجام می شود و تعداد مواردERCP که مشکلات سیستم صفراوی و پانکراسی را دنبال می کند حدود ۲۵۰ تا ۴۰۰ مورد در ماه است.

وی ابرازداشت:برای دچار نشدن به بیماری های گوارشی باید روش های درست از کودکی به فرزندان آموزش داده شود تا با داشتن فعالیت مناسب بدنی و شیوه تغذیه ای سالم و صحیح مانع از بروز سرطان های پانکراسی و قسمت فوقانی  معده شد.

منبع: وبدا

 
     
 
ž اولين مرکز آموزشي، درماني مصوب در دانشگاه و دريافت مجوز از وزارت متبوع
کسب درجه یک مثبت در اعتبار بخشی
žرتبه اول در اجراي کامل سيستم HIS
رتبه اول در اجراي سيستم اتوماسيون اداري در دانشگاه
žرتبه اول در اجراي سيستم طرح 5S
žرتبه اول در اجراي نوبت دهي اينترنتي
žداراي بيشترين تعداد مراکز تحقيقاتي باليني
žداراي مجهزترين دستگاه تصوير برداري
žداراي مجهزترين دستگاه آنژيوگرافي تشخيصي اختلالات مغزي و قلبي
žراه اندازي اولين مركز مراقبت هاي ويژه سكته هاي مغزي
žراه اندازي و تاسيس اولين ICUاطفال با تجهيزات پيشرفته
žراه اندازي اولين مركز اجراي طرح سيستم مانيتورينگ مركزي
žراه اندازي اولين مركز تحقيقات ويروس شناسي
žراه اندازي اولين مركز آزمايشگاه تشخيصي ژنتيك
žراه اندازي آزمايشگاه تشخيصي سايتوژنتيك مولكولي
žاولين مركز انجام تست اسكرنينگ آنتي بادي در خراسان رضوي به منظور جايگزيني خون همراهيان بيمار، تسريع در انجام عمل هاي جراحي قلب باز و جلوگيري از ذخيره بي مورد خون
ž خدمت رساني به بيماران سرپايي نيازمند به خون نظير تالاسمي و غيره
žراه اندازي اولين مركز پيشرفته پزشكي هسته اي به همراه بخش بستري بيماران در حال درمان
ž تنها مركز خدمات رساني به بيماران اعصاب در خراسان رضوي و شمال شرق كشور و كشورهاي همجوار
ž بهره برداري از تونل امداد بين دو مركز بزرگ دانشگاهي (قائم (عج) و امام رضا(ع) بمنظور دسترسي آسان و استفاده سريع و راحت از امكانات دو مركز
ž راه اندازي دومين مركز MRI قلب و عروق كشور
ž راه اندازي سيستم پكس تصاوير به صورت آنلاين در تمامي بخش ها
ž حذف فيلم و تبديل آن به سيستم پكس و سي دي
ž انجام كليه اسكن هاي تخصصي MRI كه در حال حاضر در ساير مراكز درماني قابل انجام نيست مثل MRSpectroscopy
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه سلياك اطفال
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه پوست اطفال
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه طب كار
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه صرع مقاوم به درمان
راه اندازي و فعال سازي درمانگاه مشاوره ژنتيك
اولین مرکز مجهز به سیستم برق اضطراری با بکاپ دودیزله (تامین برق تمام وقت و 24 ساعته) مطابق با قوانین پدافند غیرعامل
 
     

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.