لینک های مفید
منوي اصلي
اوقات شرعی

برخورد مناسب با مراجعین مهمترین وظیفه و رسالت درمانی ماست.

  • لطفا روی عکس کلیک نمایید

  • لطفا جهت رویت گزارش روی تصویر کلیک نمایید.

مرکز آموزشی ،پژوهشی ودرمانی قائم (ع) مجموعه اخبار افتتاح دستگاه سنجش تراکم استخوان

     
   افتتاح دستگاه سنجش تراکم استخوان  
 

به همت جمعی از خیران سلامت، بخش پزشکی هسته ای مرکز آموزشی پژوهشی درمانی قائم(عج) مجهز به دستگاه سنجش تراکم استخوان شد.

به همین منظور خبرنگار پایگاه خبری وب دا، با حضور در بخش پزشکی هسته ای این مرکز به تهیه گزارشی در این زمینه پرداخته است.

گزارش امروز برایم از همان نوع گزارش هایی است؛ که در آن شادی و نشاط را می توان پیدا کرد. در این میان حضور خیرین جهت تهیه این گزارش اتفاقی نیکو و غیر قابل توصیف است؛ که می دانم جنس این گزارش را بهاری و خیرانه خواهد کرد.

گزارش خبری مربوط به خرید دستگاهی کمیاب در شهر مشهد و نصب آن در بخش پزشکی هسته ای بیمارستان قائم(عج) است؛ که به همت خیرین این بیمارستان خریداری شده است.

 به دنبال بخش پزشکی هسته ای هستم در طبقه منهای یک بخش را پیدا می کنم و به محض ورود با دکتر زکوی رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته ای گفتگو می کنم.

 ضمن تبریک سال جدید و تبریک خریداری دستگاه «تراکم سنجی استخوان» توسط خیرین برای بخش پزشکی هسته ای بیمارستان قائم(عج) از دکتر زکوی درخواست می کنم مخاطبان وب دا؛ را در جریان کامل نحوه خریداری این دستگاه و اهمیت آن در درمان بیماران قرار دهد.

  وی در ابتدا گفت: خوشبختانه خیرین کاری ارزشمند را انجام دادند و دستگاه تراکم سنجی استخوان را برای بخش پزشکی هسته ای خریداری کردند.

 ریس مرکز تحقیقاتی پزشکی هسته ای افزود: تراکم سنجی استخوان در دنیا توسط پزشکی هسته ای برای اولین بار انجام شده است. این مهم در ابتدا با استفاده از مواد رادیواکتیو و در ادامه با «ایکستری» که قسمتی از کار پزشکی هسته ای است دنبال شد.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: متاسفانه در سال های گذشته به دلیل در اختیار نداشتن این دستگاه؛ رزیدنت های رشته پزشکی هسته ای در این زمینه تنها آموزش کتبی دیده و به صورت کامل آموزش های لازم را دریافت نمی کردند.

 دکتر زکوی اظهار داشت: با خرید این دستگاه به همت خیرین، مسئولان و اساتید بخش و نصب دستگاه می توان قسمت هایی از پزشکی هسته ای که تا کنون تنها برای دانشجویان به صورت تئوریک درس داده می شد به صورت عملی کار شود.

 وی اضافه کرد: از دیگر سو متاسفانه در بیمارستان های دولتی که مردم مراجعه بسیاری به آن دارند از جمله بیمارستان قائم(عج) و امام رضا(ع)، دستگاه تراکم سنجی استخوان تا کنون وجود نداشته است.

 رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته ای تاکید کرد: خریداری این دستگاه کمک می کند بیماران نیازمند در این بیمارستان ها برای انجام امور درمانی خود با هزینه کمتر کار را دنبال کنند.

 عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در حقیقت دستگاه تراکم سنجی استخوان جهت اندازه گیری تراکم استخوان مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از بیمارانی که پوکی استخوان دارند به واسطه این دستگاه میزان پوکی استخوانشان مشخص و پاسخ به درمان خود را از طریق این دستگاه دنبال می کنند.

 دکتر زکوی بیان داشت: افرادی که  مبتلا به سرطان تیروئید هستند و در این بخش به صورت طولانی مدت با استفاده از هورمون تیروئید، درمان می شوند و خانم هایی که به سن یائسگی می رسندو در معرض پوکی استخوان قرار دارند؛ که این دستگاه در درمان این افراد بسیار کمک کننده خواهد بود.

 وی بیان داشت: برای خرید این دستگاه حدود ۱۸۰ میلیون تومان هزینه شده؛ که قسمت عمده آن توسط خیرین، قسمتی توسط بیمارستان و سهم اندکی توسط پزشکان بخش پرداخت شده است.

 در ادامه جهت افتتاح دستگاه تراکم سنجی استخوان به محل حضور خیرین شورای مشارکت های بیمارستان قائم(عج) رفته و کار را ادامه می دهیم.

 دکتر داستانی در این مراسم گفت: توفیق داریم یک سال دیگر در کنار شما باشیم و حضور در این جمع موجب افتخار است.

 رییس بیمارستان قائم(عج) تصریح کرد: هسته اولیه شورای مشارکت های مردمی بیمارستان قائم(عج) در سال ۹۳ شکل گرفت و از آن جا که نیتش خیر بود به سرعت گسترش پیدا کرد و انسان های بسیاری به این جمع افزوده شدند.

 دکتر داستانی به موفقیت های مرکز مشارکت های مردمی بیمارستان  قائم(عج) اشاره کرد و ابراز داشت: این مرکز در طول دو سال گذشته به عنوان برترین شورای مشارکت های مردمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد معرفی شده  که این موجب افتخار است.

 وی افزود: در سال گذشته خرید دستگاه تراکم سنجی استخوان «بوندی سیتو متری» را در برنامه داشتیم دستگاهی؛ که در استان خراسان مانند آن وجود ندارد و در رشته های ارتوپدی و روماتولوژی بسیار مورد استفاده است.

 رییس بیمارستان قائم(عج) افزود: قطعا وجود چنین دستگاهی برای بیماری که در تمام استان به آن دسترسی ندارد با تعرفه دولتی موهبتی بزرگ است.

 وی گفت: خیرین در تمام قسمت ها (ساختمانی، خرید و تعمیرات تجهیزات، پزشکی و کمک به نیازمندان)  مداخله و توانمندی های خود را نشان داده اند و تنها در سال گذشته حدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در امور مختلف بیمارستان هزینه کرده اند.

 رییس بیمارستان قائم(عج) گفت: راه اندازی اورژانس متمرکز، بخش جراحی یک، ساختمان نرجس و بسیاری از دستگاه های مورد نیاز بیمارستان از امور مهمی است که در سال گذشته توسط خیرین سلامت انجام شده است.

 در ادامه این گزارش به همراه خیرین و اساتید تیم پزشکی هسته ای وارد اتاق PMD می شویم

 دستگاه نصب شده است و دکتر زکوی نحوه کار دستگاه را با این شکل توضیح می دهد: بیمار بر روی تخت دستگاه دراز می کشد و ناحیه مورد بررسی که عموما یا ستون مهره های کمری و یا سر استخوان های ران است را زیر دستگاه قرار داده و دستگاه با حرکات آهسته در عرض کمتر از پنج دقیقه می تواند ناحیه را اسکن و تراکم استخوان را مشخص کند.

 وی ادامه داد: این دستگاه توانایی تشخیص میزان چربی بدن را نیز دارد و بیمارانی؛ که می خواهند رژیم غذایی خاصی بگیرند می توانند از این دستگاه استفاده کنند.

 دکتر داستانی با تشکر از خیرین خطاب به آن ها گفت: بخش های پزشکی هسته ای، آزمایشگاه و رادیولوژی از جمله بخش هایی هستند که خدمات خود را به تمام گروه ها ارائه می دهند  و از این جهت هر اندازه برای این بخش ها تلاش شود بیمارستان موفق تر خواهد بود.

 در ادامه گفتگویی با خیر نیک اندیش "عالیه عطار" از گروه مشارکت بیمارستان قائم(عج) انجام دادیم.

  وی ضمن ابراز رضایت از خرید دستگاه تراکم سنجی استخوان، گفت: این حرکت بسیار مهم است؛ اما امیدداریم بتوانیم قدم های بزرگ تری را انجام داده و دستگاه های مورد نیاز بیمارستان را تامین کنیم.

 عطار ادامه داد: خرید دستگاه برای بیمارستان زمان بسیار زیادی می برد به شکلی که گاه دیگر از جریان کار دور می شدیم؛ اما در نهایت با وجود تمامی مشکلات دستگاه با کیفیت تراکم سنجی برای بیمارستان خریداری شد.

 

عضو گروه مشارکت های مردمی بیمارستان قائم(عج) تاکید کرد: خیرین باید به این جلسات بیایند و در جریان کمک های انجام شده قرار بگیرند. بسیاری از خیرین پس از این که عزیزانشان بیمار می شوند به انجام کار خیر علاقمند می شوند و رشد تعداد خیرین می تواند برای ما ارزشمند باشد.

 اعضای مشارکت های مردمی بیمارستان قائم(ع) بازدید خود از قسمت های مختلف بخش پزشکی هسته ای را ادامه می دهند و نگاه من به دستگاهی است که برای رساندنش به اینجا بسیاری تلاش کرده و از جان و دل مایه گذاشته اند؛ تا غم بیماری بیماران را بسیار کمتر کنند.

 در حالی که روبان قرمز افتتاح دستگاه همچنان بر روی در اتاق خودنمایی می کند دعا می کنم روزی توان ساخت تمامی این دستگاه ها در اختیار دانشمندان ایرانی باشد تا تنها سختی کار در انتقال دستگاه پس از پرداخت هزینه؛ از گوشه ای از کشور به گوشه دیگر باشد. انشاالله

منبع: وبدا

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
     
     
     
IMAGE
اطلاعیه ورزشی جام فجر کارکنان
یکشنبه, 24 دی 1396
          ورزشکاران باید به علی (ع) اقتدا کنند. امام... ادامه مطلب...
IMAGE
درد قفسه سینه شایع ترین علامت بیماری قلبی
جمعه, 15 دی 1396
         درد قفسه سینه شایع ترین علامت بیماری قلبی    ... ادامه مطلب...
IMAGE
گزارش تصویری از اولین روز برگزاری جشنواره ترویج زایمان طبیعی، در برج سپید دانشگاه علوم پزشکی مشهد
پنج شنبه, 30 آذر 1396
        گزارش تصویری از اولین روز برگزاری جشنواره ترویج... ادامه مطلب...
 
ž اولين مرکز آموزشي، درماني مصوب در دانشگاه و دريافت مجوز از وزارت متبوع
کسب درجه یک مثبت در اعتبار بخشی
žرتبه اول در اجراي کامل سيستم HIS
رتبه اول در اجراي سيستم اتوماسيون اداري در دانشگاه
žرتبه اول در اجراي سيستم طرح 5S
žرتبه اول در اجراي نوبت دهي اينترنتي
žداراي بيشترين تعداد مراکز تحقيقاتي باليني
žداراي مجهزترين دستگاه تصوير برداري
žداراي مجهزترين دستگاه آنژيوگرافي تشخيصي اختلالات مغزي و قلبي
žراه اندازي اولين مركز مراقبت هاي ويژه سكته هاي مغزي
žراه اندازي و تاسيس اولين ICUاطفال با تجهيزات پيشرفته
žراه اندازي اولين مركز اجراي طرح سيستم مانيتورينگ مركزي
žراه اندازي اولين مركز تحقيقات ويروس شناسي
žراه اندازي اولين مركز آزمايشگاه تشخيصي ژنتيك
žراه اندازي آزمايشگاه تشخيصي سايتوژنتيك مولكولي
žاولين مركز انجام تست اسكرنينگ آنتي بادي در خراسان رضوي به منظور جايگزيني خون همراهيان بيمار، تسريع در انجام عمل هاي جراحي قلب باز و جلوگيري از ذخيره بي مورد خون
ž خدمت رساني به بيماران سرپايي نيازمند به خون نظير تالاسمي و غيره
žراه اندازي اولين مركز پيشرفته پزشكي هسته اي به همراه بخش بستري بيماران در حال درمان
ž تنها مركز خدمات رساني به بيماران اعصاب در خراسان رضوي و شمال شرق كشور و كشورهاي همجوار
ž بهره برداري از تونل امداد بين دو مركز بزرگ دانشگاهي (قائم (عج) و امام رضا(ع) بمنظور دسترسي آسان و استفاده سريع و راحت از امكانات دو مركز
ž راه اندازي دومين مركز MRI قلب و عروق كشور
ž راه اندازي سيستم پكس تصاوير به صورت آنلاين در تمامي بخش ها
ž حذف فيلم و تبديل آن به سيستم پكس و سي دي
ž انجام كليه اسكن هاي تخصصي MRI كه در حال حاضر در ساير مراكز درماني قابل انجام نيست مثل MRSpectroscopy
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه سلياك اطفال
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه پوست اطفال
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه طب كار
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه صرع مقاوم به درمان
راه اندازي و فعال سازي درمانگاه مشاوره ژنتيك
اولین مرکز مجهز به سیستم برق اضطراری با بکاپ دودیزله (تامین برق تمام وقت و 24 ساعته) مطابق با قوانین پدافند غیرعامل
 
     
 

همكاران محترم جهت استفاده از تسهيلات خدمات رفاهي بيمارستان به واحد کارگزینی مراجعه نماييد.

 
  اطلاعیه استفاده از خدمات اسکان    
  پرداخت تسهیلات در طرح ربیع رفاه   امکانات رفاهی موجود و تخفیفات  
  مرکز خرید سی بن بیمه تکمیلی ایران 97-96  
  بیمه البرز 1 فروش ویژه فروشگاه نیایش(نمایندگی چرخ خیاطی کاچیران)  
  بیمه البرز 2 آموزش تخصصی تنیس و گیت گلف طاهری   
  بیمه البرز 3  دوره های ویژه مکالمه زبان انگلیسی کیش ایر   
  تسهیلات فروش محصولات ایران خودرو و سایپا تخفیف مجموعه آبی هشتم  
  مجموعه آبی شهید فرومندی معرفی کتاب  
  سپرده های خاص بانک رفاه جهت اعضای هیات علمی، پزشکان و کارکنان 30 درصد تخفیف کلوپ پاندا  
  30درصد تخفیف گروه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی لوکس لایف (کاغذ دیواری، پارکت، پانل، زبرا و ...) تسهیلات آژانس خدمات مسافرتی و گردشگری سیلان سیر  
  بن تخفیف 10 تا 20 درصدی کتب کمک درسی، کنکوری، آموزشی تسهیلات فروشگاه مبل ایده با اقساط 12 ماهه بدون کارمزد  
  تسهیلات بانک رفاه (خدمت صدور کارتهای ارزی)  شهربازی سرزمین عجایب با تخفیف برای کارکنان  
  بن تخفیف فروش ویژه پتوی لیلیان بافت یزد پارک ساحلی آفتاب با تخفیف  
  بلیط شهربازی سرزمین بازی ها با تخفیف دکلن آرتین با تخفیف 40 درصد  
  گالری مبل چوب گردو با تخفیف و اقساط    

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.