دانشجویان آموزش
نظر سنجی

طلیعه ورود به پنجمین دهه انقلاب شکوهمند اسلامی مبارک باد

IMAGE
بعد از ٢٣ سال سانترال مخابرات بيمارستان قائم(عج) تعويض شد .
سه شنبه, 16 مهر 1398
         بعد از ٢٣ سال سانترال مخابرات بيمارستان... ادامه مطلب...
IMAGE
راه اندازی سیستم کشت خون اتومات بزودی در آزمایشگاه بيمارستان قائم (عج)
دوشنبه, 15 مهر 1398
        راه اندازی سیستم کشت خون اتومات بزودی در... ادامه مطلب...
IMAGE
راه يافتن همكاران ورزشكار به جمع بازيكنان منتخب در مسابقات فوتسال تيم كاركنان دانشگاه
یکشنبه, 14 مهر 1398
        راه يافتن همكاران ورزشكار به جمع بازيكنان منتخب... ادامه مطلب...
IMAGE
به مناسبت روز جهانی سلامت قلب
پنج شنبه, 11 مهر 1398
        به مناسبت روز جهانی سلامت قلب           به مناسبت... ادامه مطلب...
  مقالات حاصل از نتایج طرح های پژوهشی انجام گرفته در بیمارستان قائم(عج) در راستای ارتقای کیفیت خدمات بالینی و غیربالینی و ارتقای سطح سلامت فرد و جامعه  

 

  ردیف عنوان سال  
  1 Bacterial Contamination in Cutaneous Leishmaniasis: Its Effect on the 2015  
     Frequency of Borrelia in Morphea Lesion by Polymerase Chain Reaction in Northeast of Iran 2015  
  3  Sentinel node mapping for intra-thoracic malignancies  2015  
  4  Evaluation between Associati on of Psoriasis and Vitiligo  2015  
  5 Epidemiological Survey of Sinonasal Malignancy in North-East Iran   2015  
  6  Is Human T-Lymphotropic Virus Type 1 Infection Associated With Hearing Loss  2015  
  7  Recurrent sinonasal polyposis after the endoscopic sinus surgery 2014
 
  8 Glomus tumor of the trachea  2014
 
  9  Invasive candidiasis in critical care setting, updated recommendations from “Invasive Fungal Infections-Clinical Forum”, Iran 2014
 
  10  Old-world leishmaniasis presenting as a nasal mass  2014  
  11  The Impact of Treatment on Serum Level of Procalcitonin in Patients with Active Pulmonary Tuberculosis 2014
 
         
         
         
         

مجموعه اخبار

szrsdtdy

بازدید: 909

در راستاي اجراي بسته حمايتي ارتقاء هتلينگ برنامه تحول نظام سلامت، سامانه هاي جديد گرمايشي و سرمايشي در مرکز آموزشي، پژوهشي درماني قائم(عج) نصب و راه اندازي شد

به گزارش وب دا، مدير بيمارستان قائم(عج) با اشاره به اينکه به علت قدمت بيش از 50 ساله اين مرکز سامانه هاي گرمايشي و سرمايشي اين مرکز پاسخگوي فضاي بيمارستان نبود اظهار داشت:‌ به همين منظور نصب و راه اندازي چيلر جذبي 60 تني، ديگ بخار و برجهاي خنک کننده در اين مرکز در دستور کار قرار گرفت.

دکتر محسن زاده خاطر نشان کرد:‌اين سامانه ها با هزينه اي بيش از 7ميليارد و 500 ميليون ريال نصب و راه اندازي شده است و با اجراي اين طرح، تحول اساسي در سامانه هاي گرمايشي و سرمايشي اين مرکز ايجاد شد.

وي در خصوص روند اجراي برنامه تحول نظام سلامت در اين مرکز اظهار داشت:‌ به دنبال ابلاغ بسته هاي حمايتي برنامه تحول نظام سلامت، همزمان با ديگر بيمارستانهاي دانشگاهي در اين مرکز نيز اين برنامه به اجرا در آمده است.

دکتر محسن زاده تصريح کرد:‌ اين مرکز يکي از بيمارستانهاي جنرال با يک هزار تخت مصوب و 880 تخت فعال،يکي از مراکز مهم ارجاع در شرق کشور به شمار مي رود و همزمان با آغاز اين برنامه تمامي بيماران بستري در اين مرکز ده درصد هزينه ها و بيماران روستايي در صورت رعايت زنجيره ارجاع 5 درصد هزينه ها را پرداخت مي کنند.

افزايش دو برابري ضريب اشغال تخت در بخش زنان و زايمان بيمارستان قائم(عج)

دکتر محسن زاده با اشاره به رايگان شدن زايمان طبيعي در بيمارستانهاي دانشگاهي مي گويد: با اجراي اين برنامه در دو ماه ارديبهشت و خرداد ضريب اشغال تخت در بخش زنان و زايمان اين مرکز از 44 درصد به 92 درصد و همچنين در بخش سزارين نيز از 32 به 34 درصد افزايش يافته است.

وي علت افزايش ضريب اشغال تخت در بخش سزارين اين مرکز را حضور اساتيد گروه زنان و زايمان، وجود بخش مراقبتهاي ويژه نوزادان و همچنين پذيرش بارداري هاي پر خطر عنوان کرد.

هيچ بيماري براي تهيه دارو و ملزومات پزشکي به خارج از بيمارستان ارجاع داده نمي شود

دکتر محسن زاده همچنين با اشاره به تاکيد وزارت بهداشت مبني بر تامين دارو و ملزومات پزشکي در مراکز بيمارستاني مي گويد: در اين راستا تدابير لازم براي تهيه دارو و ملزومات پزشکي در اين مرکز اتخاذ شده است و هيچ بيماري براي تامين اين موارد به خارج از بيمارستان ارجاع داده نمي شود.

در حالي که تا پيش از اجراي اين برنامه،بيشتر بيماران براي تامين دارو و ملزومات به خارج از بيمارستان ارجاع داده مي شدند.

انعقاد تفاهم نامه با آزمايشگاههاي بخش خصوصی براي انجام آزمايش هاي بيماران

تا پيش از اجراي اين برنامه بيماران براي انجام آزمايش هايي که در آزمايشگاه بيمارستان قائم (عج) قابل انجام نبود به بيرون از بيمارستان ارجاع داده مي شدند در حالي که در حال حاضر با انعقاد تفاهم نامه هايي که با آزمايشگاههاي بخش خصوصی منعقد شده اين اقدام از سوي بيمارستان انجام مي شود.

وي تصريح کرد:‌ همچنين با اجراي اين برنامه 100 درصد اقدامات تشخيصي از جمله سي تي اسکن و ام آر آي در مرکز انجام مي شود و هيچ بيماري به خارج از بيمارستان ارجاع داده نمي شود.

نياز بيش از 7.5 ميليارد تومان براي اجراي برنامه تحول نظام سلامت در اين مرکز

دکتر محسن زاده با اشاره به اينکه با اجراي اين برنامه ضريب اشغال تخت بستري و همچنين انجام اعمال جراحي افزايش يافته است اظهار داشت:‌تا کنون 3.5 ميليارد تومان براي اجراي اين برنامه به اين مرکز اختصاص يافته است اما با توجه به ارزيابي هاي انجام شده به منظور اجراي اين برنامه 7.5 ميليارد تومان اعتبار در هر ماه مورد نياز است.

پرداخت کارانه در قالب برنامه تحول نظام سلامت به کارکنان بيمارستاني

دکتر محسن زاده در ادامه اظهار مي دارد که با اجراي برنامه تحول نظام سلامت و در نتيجه افزايش مراجعه بيماران، تلاش و حجم کاري پرسنل نيز افزايش يافته است که بر اساس دستور ستاد تحول نظام سلامت در دانشگاه،‌قرار بر اين شد که کارانه ماههاي ارديبهشت و خرداد کارکنان در قالب اعتبارات اين برنامه پرداخت شود.

 

 

 

 
بازدید: 717

 

 

عیادت خادمین حرم مطهر علی ابن موسی الرضا(ع)از بیماران بیمارستان قائم (عج)

 
 

همزمان با سالروز ولادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) جمعی از خادمان بارگاه ملکوتی آن بزرگوار پس از حضور در مسجد دانشگاه واقع در محل بیمارستان قائم (عج) با قرائت قرآن و مدیحه سرایی با دسته بندی در گروههای چند نفره از واحدهای مختلف درمانی و پاراکلینیکی بازدید کردند.

در این دیدار خادمین کشیک اول کفشداری حرم مطهر ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) با اهدای بسته های فرهنگی از بیماران بخش های مختلف بالینی عیادت کردند.

 
   
   
   
 
بازدید: 405
 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با استمرار حمایتهای دولت و مجلس به تدریج مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور مرتفع می شود.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مرکز آموزشي پژوهشي و درماني قائم (عج)با اشاره به اجرای برنامه تحول سلامت در کشور خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات که در حال حاضر در بخش های بهداشتی و درمانی، پژوهشی و آموزشی کشور وجود دارد به تدریج حل می شود اما دستیابی به اهداف ایده ال آن نیاز به صرف زمانی 10 تا 12 سال دارد.

وی با تاکید بر گسترش گردشگری سلامت با توجه به ظرفیتها و توانمندی های دانشگاههای علوم پزشکی کشور تصریح کرد: به منظور ساماندهی گردشگری سلامت در کشور، شورایی با حضور نمایندگان سازمان گردشگری، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه در وزارت بهداشت تشکیل شده است اما به منظور ساماندهی بهتر در این زمینه لازم است دانشگاههای علوم پزشکی با افزایش برنامه های نظارتی در این حوزه وارد شوند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود پزشک عمومی و متخصص در مناطق روستایی و محروم کشور اظهار داشت: در حال حاضر اکثر پزشکان در شهرهای مرکزی مستقر شده اند و برای رفع این مشکل و رسیدن به استانداردهای لازم در حال نیازسنجی هستیم.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنانش بر اهتمام و توجه به ارتقاء خدمات ويزيت که در قالب بسته های حمایتی برنامه تحول نظام سلامت ابلاغ شده است تاکید و خاطر نشان کرد: دانشگاههای علوم پزشکی باید در نقاط مختلف شهر با توجه به نیاز هر منطقه نسبت به راه اندازی کلینیک های  سرپایی اقدام کنند.

وی در خصوص مقیمی پزشکان متخصص در بیمارستان های دانشگاهی نیز اظهار داشت: مقیمی پزشکان به ویژه در گروههای حساس از جمله اورژانس، بیهوشی، قلب، زنان و زایمان و جراحی باید اجرایی شود و در این زمینه دانشگاهها می توانند از نیروهای جوان عضو هیات علمی استفاده کنند.

دکتر هاشمی در ادامه با بیان اینکه امکانات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برابر با 35 سال پیش است در حالی که جمعیت این شهر افزایش و حاشیه نشینی نیز گسترش یافته است اظهار داشت: برای رفع مشکلات و رسیدن به نقطه مطلوب و ایده ال نیاز به همدلی و هماهنگی همگان به ویژه اعضاء هیات علمی دانشگاههاست.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشکلات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه کمبود فضای فیزیکی، بدهی ها و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی اظهار داشت: مشهد مقدس متعلق به تمام شیعیان جهان است و باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات دانشگاه که ارائه دهنده خدمات به مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است حل کنیم.

پیش از سخنان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی جمعی از اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، درمانی و بهداشتی پرداختند.

ارائه مدل بومی سازی برنامه تحول نظام سلامت در حوزه های پیشگیری و بهداشت، تاکید بر گسترش خدمات دندانپزشکی با رويکرد پیشگیری، گسترش برنامه زایمان رایگان به بیمارستانهای خصوصی و خیریه فعال در مناطق حاشیه و محروم شهر، توجه به توانمندی های دانشگاههای علوم پزشکی در زمینه گردشگری سلامت، کمبود فضای فیزیکی آموزشی، کمبود پستهای سازمانی در بخشهای اداری و آموزشی و حضور نمایندگان هر دانشگاه در هیات های بورد وزارت بهداشت از جمله مواردی بود که اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به آن تاکید داشتند.

 
     
     
     
     
 
بازدید: 532


افتتاح داروخانه 22 بهمن مرکز قائم (عج)

به منظور رفاه حال بيماران و مراجعه کنندگان درمانگاه و کلينيک ويژه مرکز قائم (عج) در دسترسي به داروهاي مورد نياز خود، داروخانه 22 بهمن مرکز قائم در جنب ساختمان درمانگاههاي کلينيک ويژه و آزمايشگاههاي اين مرکز راه اندازي شد.

گفتني است داروخانه و مرکز اطلاعات دارویی 22 بهمن تحت نظارت اعضاء هیات علمی دانشکده داروسازی فعالیت می کند که ضمن ارائه خدمات با تعرفه دولتی، خدمات دیگری نظیر ارائه داروهای خاص، مشاوره دارویی و ساخت داروهای ترکیبی را به مراجعه کنندگان محترم ارائه می نماید.

 

 
 
 
 
بازدید: 450
 


 بیست و هفتمین جلسه شورای طرح تحول سلامت

 
  بیست و هفتمین جلسه شورای طرح تحول سلامت بیمارستان با حضور ریاست، مدیران و مسوولین مربوطه در سالن شورای ساختمان ریاست برگزار گردید. در این جلسه ضمن بررسی و ارزیابی بازدیدهای انجام گرفته از طرح تحول سلامت نتایج و گزارشات به سمع و نظر مسوولین رسید. ضمنا آمار پیشرفت های این طرح از زمان اجرا در قالب نمودارهای آماری ارایه گردید.  
 

جهت دسترسی به آمار ارایه شده بر روی لینک کلیک نمایید.

 
     
     
     
 

صفحه1 از129

امروز: 981
ديروز:1448
اين هفته: 4288
هفته‌ي گذشته: 12068
اين ماه: 24814
ماه گذشته: 55129
هر روز: 119208
IP:3.227.233.78
امروز2019-10-15 11:59:22
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1