لینک های مفید
منوي اصلي
اوقات شرعی
  • بازسازی لابی بیمارستان قائم(عج) مشهد

  • راه اندازی اورژانس جدید مرکزی بیمارستان قائم(عج)

  • افتتاح بخش ICU عمومی کلاهان

  • درمانگاه های تخصصی

  • تالار شهید چمران

مجموعه اخبار

szrsdtdy

بیمارستان قائم (عج) رتبه نخست را در حوزه مشارکت های مردمی کسب کرد .

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه مشارکتهای اجتماعی رتبه­ بندی وضعیت مشارکتهای مردمی دانشگاه تا پایان 20/05/95 را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بیمارستان قائم (عج) ، دکتر غلامحسین خدایی خبر داد: واحد مشارکت های مردمی بیمارستان قائم (عج)در بین 9 بیمارستان فعال در حوزه مشارکتهای مردمی حائز رتبه نخست شد.

وی: رتبه بندی بیمارستانهای دارای واحد مشارکت های مردمی را به ترتیب ذیل اعلام نمود :

بیمارستان قائم (عج) – امام رضا (ع) – ابن سینا – دکتر شیخ – طالقانی – امید – منتصریه – هاشمی نژاد و ام البنین (که در شرف راه اندازی )است .

دکتر خدایی اظهار داشت: امید است با حمایت روسا و مدیران محترم نقش بی دلیل حضور مردم خیراندیش را در مدیریت بیمارستانها و سایر واحدها عینیت بخشیم .

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حوزه مشارکتهای اجتماعی گفت: احراز رتبه نخست واحد مشارکت های مردمی بیمارستان قائم ( عج) مرهون زحمات بی بدیل جناب آقای دکتر داستانی ریاست محترم این مرکز و سرکار خانم نظریان دبیر محترم شورای مشارکت های و خیرین محترم عضو این شورا دانست .

وی افزود: بیمارستانهای دکتر شریعتی و شهید کامیاب فاقد واحد مشارکتهای مردمی میباشند که انشاالله در آینده نزدیک دور شاهد راه اندازی این واحد در مراکز مذکور باشیم  .

 

 


در راستاي اجراي بسته حمايتي ارتقاء هتلينگ برنامه تحول نظام سلامت، سامانه هاي جديد گرمايشي و سرمايشي در مرکز آموزشي، پژوهشي درماني قائم(عج) نصب و راه اندازي شد

به گزارش وب دا، مدير بيمارستان قائم(عج) با اشاره به اينکه به علت قدمت بيش از 50 ساله اين مرکز سامانه هاي گرمايشي و سرمايشي اين مرکز پاسخگوي فضاي بيمارستان نبود اظهار داشت:‌ به همين منظور نصب و راه اندازي چيلر جذبي 60 تني، ديگ بخار و برجهاي خنک کننده در اين مرکز در دستور کار قرار گرفت.

دکتر محسن زاده خاطر نشان کرد:‌اين سامانه ها با هزينه اي بيش از 7ميليارد و 500 ميليون ريال نصب و راه اندازي شده است و با اجراي اين طرح، تحول اساسي در سامانه هاي گرمايشي و سرمايشي اين مرکز ايجاد شد.

وي در خصوص روند اجراي برنامه تحول نظام سلامت در اين مرکز اظهار داشت:‌ به دنبال ابلاغ بسته هاي حمايتي برنامه تحول نظام سلامت، همزمان با ديگر بيمارستانهاي دانشگاهي در اين مرکز نيز اين برنامه به اجرا در آمده است.

دکتر محسن زاده تصريح کرد:‌ اين مرکز يکي از بيمارستانهاي جنرال با يک هزار تخت مصوب و 880 تخت فعال،يکي از مراکز مهم ارجاع در شرق کشور به شمار مي رود و همزمان با آغاز اين برنامه تمامي بيماران بستري در اين مرکز ده درصد هزينه ها و بيماران روستايي در صورت رعايت زنجيره ارجاع 5 درصد هزينه ها را پرداخت مي کنند.

افزايش دو برابري ضريب اشغال تخت در بخش زنان و زايمان بيمارستان قائم(عج)

دکتر محسن زاده با اشاره به رايگان شدن زايمان طبيعي در بيمارستانهاي دانشگاهي مي گويد: با اجراي اين برنامه در دو ماه ارديبهشت و خرداد ضريب اشغال تخت در بخش زنان و زايمان اين مرکز از 44 درصد به 92 درصد و همچنين در بخش سزارين نيز از 32 به 34 درصد افزايش يافته است.

وي علت افزايش ضريب اشغال تخت در بخش سزارين اين مرکز را حضور اساتيد گروه زنان و زايمان، وجود بخش مراقبتهاي ويژه نوزادان و همچنين پذيرش بارداري هاي پر خطر عنوان کرد.

هيچ بيماري براي تهيه دارو و ملزومات پزشکي به خارج از بيمارستان ارجاع داده نمي شود

دکتر محسن زاده همچنين با اشاره به تاکيد وزارت بهداشت مبني بر تامين دارو و ملزومات پزشکي در مراکز بيمارستاني مي گويد: در اين راستا تدابير لازم براي تهيه دارو و ملزومات پزشکي در اين مرکز اتخاذ شده است و هيچ بيماري براي تامين اين موارد به خارج از بيمارستان ارجاع داده نمي شود.

در حالي که تا پيش از اجراي اين برنامه،بيشتر بيماران براي تامين دارو و ملزومات به خارج از بيمارستان ارجاع داده مي شدند.

انعقاد تفاهم نامه با آزمايشگاههاي بخش خصوصی براي انجام آزمايش هاي بيماران

تا پيش از اجراي اين برنامه بيماران براي انجام آزمايش هايي که در آزمايشگاه بيمارستان قائم (عج) قابل انجام نبود به بيرون از بيمارستان ارجاع داده مي شدند در حالي که در حال حاضر با انعقاد تفاهم نامه هايي که با آزمايشگاههاي بخش خصوصی منعقد شده اين اقدام از سوي بيمارستان انجام مي شود.

وي تصريح کرد:‌ همچنين با اجراي اين برنامه 100 درصد اقدامات تشخيصي از جمله سي تي اسکن و ام آر آي در مرکز انجام مي شود و هيچ بيماري به خارج از بيمارستان ارجاع داده نمي شود.

نياز بيش از 7.5 ميليارد تومان براي اجراي برنامه تحول نظام سلامت در اين مرکز

دکتر محسن زاده با اشاره به اينکه با اجراي اين برنامه ضريب اشغال تخت بستري و همچنين انجام اعمال جراحي افزايش يافته است اظهار داشت:‌تا کنون 3.5 ميليارد تومان براي اجراي اين برنامه به اين مرکز اختصاص يافته است اما با توجه به ارزيابي هاي انجام شده به منظور اجراي اين برنامه 7.5 ميليارد تومان اعتبار در هر ماه مورد نياز است.

پرداخت کارانه در قالب برنامه تحول نظام سلامت به کارکنان بيمارستاني

دکتر محسن زاده در ادامه اظهار مي دارد که با اجراي برنامه تحول نظام سلامت و در نتيجه افزايش مراجعه بيماران، تلاش و حجم کاري پرسنل نيز افزايش يافته است که بر اساس دستور ستاد تحول نظام سلامت در دانشگاه،‌قرار بر اين شد که کارانه ماههاي ارديبهشت و خرداد کارکنان در قالب اعتبارات اين برنامه پرداخت شود.

 

 

 

 

 

عیادت خادمین حرم مطهر علی ابن موسی الرضا(ع)از بیماران بیمارستان قائم (عج)

 
 

همزمان با سالروز ولادت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) جمعی از خادمان بارگاه ملکوتی آن بزرگوار پس از حضور در مسجد دانشگاه واقع در محل بیمارستان قائم (عج) با قرائت قرآن و مدیحه سرایی با دسته بندی در گروههای چند نفره از واحدهای مختلف درمانی و پاراکلینیکی بازدید کردند.

در این دیدار خادمین کشیک اول کفشداری حرم مطهر ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) با اهدای بسته های فرهنگی از بیماران بخش های مختلف بالینی عیادت کردند.

 
   
   
   
 

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با استمرار حمایتهای دولت و مجلس به تدریج مشکلات حوزه بهداشت و درمان کشور مرتفع می شود.

به گزارش وب دا، دکتر سید حسن هاشمی در نشست هم اندیشی با اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مرکز آموزشي پژوهشي و درماني قائم (عج)با اشاره به اجرای برنامه تحول سلامت در کشور خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات که در حال حاضر در بخش های بهداشتی و درمانی، پژوهشی و آموزشی کشور وجود دارد به تدریج حل می شود اما دستیابی به اهداف ایده ال آن نیاز به صرف زمانی 10 تا 12 سال دارد.

وی با تاکید بر گسترش گردشگری سلامت با توجه به ظرفیتها و توانمندی های دانشگاههای علوم پزشکی کشور تصریح کرد: به منظور ساماندهی گردشگری سلامت در کشور، شورایی با حضور نمایندگان سازمان گردشگری، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه در وزارت بهداشت تشکیل شده است اما به منظور ساماندهی بهتر در این زمینه لازم است دانشگاههای علوم پزشکی با افزایش برنامه های نظارتی در این حوزه وارد شوند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به کمبود پزشک عمومی و متخصص در مناطق روستایی و محروم کشور اظهار داشت: در حال حاضر اکثر پزشکان در شهرهای مرکزی مستقر شده اند و برای رفع این مشکل و رسیدن به استانداردهای لازم در حال نیازسنجی هستیم.

دکتر هاشمی در بخش دیگری از سخنانش بر اهتمام و توجه به ارتقاء خدمات ويزيت که در قالب بسته های حمایتی برنامه تحول نظام سلامت ابلاغ شده است تاکید و خاطر نشان کرد: دانشگاههای علوم پزشکی باید در نقاط مختلف شهر با توجه به نیاز هر منطقه نسبت به راه اندازی کلینیک های  سرپایی اقدام کنند.

وی در خصوص مقیمی پزشکان متخصص در بیمارستان های دانشگاهی نیز اظهار داشت: مقیمی پزشکان به ویژه در گروههای حساس از جمله اورژانس، بیهوشی، قلب، زنان و زایمان و جراحی باید اجرایی شود و در این زمینه دانشگاهها می توانند از نیروهای جوان عضو هیات علمی استفاده کنند.

دکتر هاشمی در ادامه با بیان اینکه امکانات درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برابر با 35 سال پیش است در حالی که جمعیت این شهر افزایش و حاشیه نشینی نیز گسترش یافته است اظهار داشت: برای رفع مشکلات و رسیدن به نقطه مطلوب و ایده ال نیاز به همدلی و هماهنگی همگان به ویژه اعضاء هیات علمی دانشگاههاست.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشکلات دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه کمبود فضای فیزیکی، بدهی ها و کمبود امکانات بهداشتی و درمانی اظهار داشت: مشهد مقدس متعلق به تمام شیعیان جهان است و باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات دانشگاه که ارائه دهنده خدمات به مجاوران و زائران بارگاه ملکوتی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است حل کنیم.

پیش از سخنان وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی جمعی از اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در حوزه های مختلف آموزشی، پژوهشی، درمانی و بهداشتی پرداختند.

ارائه مدل بومی سازی برنامه تحول نظام سلامت در حوزه های پیشگیری و بهداشت، تاکید بر گسترش خدمات دندانپزشکی با رويکرد پیشگیری، گسترش برنامه زایمان رایگان به بیمارستانهای خصوصی و خیریه فعال در مناطق حاشیه و محروم شهر، توجه به توانمندی های دانشگاههای علوم پزشکی در زمینه گردشگری سلامت، کمبود فضای فیزیکی آموزشی، کمبود پستهای سازمانی در بخشهای اداری و آموزشی و حضور نمایندگان هر دانشگاه در هیات های بورد وزارت بهداشت از جمله مواردی بود که اعضاء هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به آن تاکید داشتند.

 
     
     
     
     


افتتاح داروخانه 22 بهمن مرکز قائم (عج)

به منظور رفاه حال بيماران و مراجعه کنندگان درمانگاه و کلينيک ويژه مرکز قائم (عج) در دسترسي به داروهاي مورد نياز خود، داروخانه 22 بهمن مرکز قائم در جنب ساختمان درمانگاههاي کلينيک ويژه و آزمايشگاههاي اين مرکز راه اندازي شد.

گفتني است داروخانه و مرکز اطلاعات دارویی 22 بهمن تحت نظارت اعضاء هیات علمی دانشکده داروسازی فعالیت می کند که ضمن ارائه خدمات با تعرفه دولتی، خدمات دیگری نظیر ارائه داروهای خاص، مشاوره دارویی و ساخت داروهای ترکیبی را به مراجعه کنندگان محترم ارائه می نماید.

 

 
 
 
IMAGE
نصب تابلوهای جدید در محوطه بیمارستان
دوشنبه, 04 ارديبهشت 1396
        نصب تابلوهای جدید در محوطه بیمارستان            ... ادامه مطلب...
IMAGE
به مناسبت گرامیداشت روز علوم آزمایشگاهی
پنج شنبه, 31 فروردين 1396
        به مناسبت گرامیداشت روز علوم آزمایشگاهی        ... ادامه مطلب...
IMAGE
افتتاح دستگاه سنجش تراکم استخوان
شنبه, 26 فروردين 1396
         افتتاح دستگاه سنجش تراکم استخوان     به همت... ادامه مطلب...
IMAGE
مراسم دید و بازدید نوروزی حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی
دوشنبه, 21 فروردين 1396
        مراسم دید و بازدید نوروزی حوزه معاونت آموزشی و... ادامه مطلب...
IMAGE
بازدید سرزده وزیر بهداشت از بیمارستان قائم(عج)
چهارشنبه, 09 فروردين 1396
بازدید سرزده وزیر بهداشت از بیمارستان قائم(عج) مشهد... ادامه مطلب...
IMAGE
بازدید مسئول محترم طرح تکریم ارباب رجوع و کارشناس محترم اداره ارزشیابی دانشگاه
سه شنبه, 08 فروردين 1396
بازدید مسئول محترم طرح تکریم ارباب رجوع و کارشناس... ادامه مطلب...
IMAGE
بازدید آقای ماهی و آقای دکتر جمالی از بیمارستان قائم
پنج شنبه, 03 فروردين 1396
در دومین روز تعطیلات سال نو جناب آقای ماهی مدیر کل... ادامه مطلب...
 
ž اولين مرکز آموزشي، درماني مصوب در دانشگاه و دريافت مجوز از وزارت متبوع
کسب درجه یک مثبت در اعتبار بخشی
žرتبه اول در اجراي کامل سيستم HIS
رتبه اول در اجراي سيستم اتوماسيون اداري در دانشگاه
žرتبه اول در اجراي سيستم طرح 5S
žرتبه اول در اجراي نوبت دهي اينترنتي
žداراي بيشترين تعداد مراکز تحقيقاتي باليني
žداراي مجهزترين دستگاه تصوير برداري
žداراي مجهزترين دستگاه آنژيوگرافي تشخيصي اختلالات مغزي و قلبي
žراه اندازي اولين مركز مراقبت هاي ويژه سكته هاي مغزي
žراه اندازي و تاسيس اولين ICUاطفال با تجهيزات پيشرفته
žراه اندازي اولين مركز اجراي طرح سيستم مانيتورينگ مركزي
žراه اندازي اولين مركز تحقيقات ويروس شناسي
žراه اندازي اولين مركز آزمايشگاه تشخيصي ژنتيك
žراه اندازي آزمايشگاه تشخيصي سايتوژنتيك مولكولي
žاولين مركز انجام تست اسكرنينگ آنتي بادي در خراسان رضوي به منظور جايگزيني خون همراهيان بيمار، تسريع در انجام عمل هاي جراحي قلب باز و جلوگيري از ذخيره بي مورد خون
ž خدمت رساني به بيماران سرپايي نيازمند به خون نظير تالاسمي و غيره
žراه اندازي اولين مركز پيشرفته پزشكي هسته اي به همراه بخش بستري بيماران در حال درمان
ž تنها مركز خدمات رساني به بيماران اعصاب در خراسان رضوي و شمال شرق كشور و كشورهاي همجوار
ž بهره برداري از تونل امداد بين دو مركز بزرگ دانشگاهي (قائم (عج) و امام رضا(ع) بمنظور دسترسي آسان و استفاده سريع و راحت از امكانات دو مركز
ž راه اندازي دومين مركز MRI قلب و عروق كشور
ž راه اندازي سيستم پكس تصاوير به صورت آنلاين در تمامي بخش ها
ž حذف فيلم و تبديل آن به سيستم پكس و سي دي
ž انجام كليه اسكن هاي تخصصي MRI كه در حال حاضر در ساير مراكز درماني قابل انجام نيست مثل MRSpectroscopy
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه سلياك اطفال
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه پوست اطفال
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه طب كار
žراه اندازي و فعال سازي درمانگاه صرع مقاوم به درمان
راه اندازي و فعال سازي درمانگاه مشاوره ژنتيك
 
     

دانشگاه علوم پزشکی مشهد | Mashhad University of Medical Sciences | جامعة مشهد للعلوم الطبية
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد. هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.